Burza nad Gdowem. Piorun uderzył w drzewo na ul. Bocheńskiej.

26 maja po godzinie 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie dotyczące drzewa uderzonego przez piorun. Z racji tego iż drzewo rosło tuż przy drodze, stwarzało duże zagrożenie pieszych oraz pojazdów przejeżdżający drogą. Do działań został zadysponowany jeden zastęp z naszej jednostki. Ze względu na wysokość uszkodzonego drzewa do zdarzenia zadysponowano dodatkowo podnośnik z JRG Wieliczka. Po ponad dwóch godzinach zagrożenie zostało usunięte. Na czas działań ulica Bocheńska została zablokowana.

Niestety to już kolejny wyjazd do zdarzenia, którego bezpośrednią przyczyną jest wyładowanie atmosferyczne. Niespełna miesiąc temu właśnie od uderzenia pioruna doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego w naszej miejscowości.