Ćwiczenia z zakresu ratownictwa techniczego.

Piękna słoneczna pogoda, pozytywne nastawienie oraz przychylność i pomoc Automobilklubu Galicyjskiego. To wszystko sprawiło, że ćwiczenia zorganizowane w dniu dzisiejszym można zaliczyć na ,,5”.

W dniu dzisiejszym (30.03.2019) udaliśmy się do Podolan na tor ,,Mała Finlandia”, na ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia, w których wzięły udział dwa zastępy z naszej jednostki miały na celu utrwalenie i przypomnienie technik oraz zasad używania sprzętu hydraulicznego niezbędnego do uwalniania osób zakleszczonych w samochodach. Na ćwiczeniach wykonywaliśmy dostęp do osoby uwięzionej w pojeździe po dachowaniu i ewakuację przy użyciu deski ratowniczej i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz stabilizację pojazdu przy użyciu podpór do stabilizacji. Druhowie dodatkowo usuwali drzwi, dach oraz bagażnik auta. Nie zabrakło również nauki używania poduszek hydraulicznych niskiego podnoszenia. Ćwiczenia trwały około dwie godziny. Za pomoc w organizacji ćwiczeń dziękujemy Automobilklubowi Galicyjskiemu.