Groźne najechanie w Marszowicach.

W sobotnie przedpołudnie (04.04.2019) około godzin 10:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego z samochodem osobowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 967 z drogą powiatową w miejscowości Marszowice. Do akcji wyjechały dwa zastępy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do najechania ciągnika rolniczego na samochód osobowy. W pierwszej kolejności zadaniem JOP było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pomocy dwóm poszkodowanym osobom, które ostatecznie zostały zabrane do szpitala. W dalszej części strażacy usunęli pojazdy z jezdni oraz posprzątali drogę. Przez blisko 4 godziny droga była całkowicie zablokowana. Na czas działań Policja wyznaczyła objazd. W działania brały udział 2 zastępy z OSP Gdów, jeden zastęp z OSP Marszowice oraz z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe oraz policja.