Walne zebranie 2023r.

Wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych druhów oraz ślubowanie blisko 30 osób Dziecięcej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – to najważniejsze punkty Walnego zebrania, które już za nami.
W sobotę 18 marca w naszej remizie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, w którym wzięło udział blisko 100 druhen i druhów z naszej jednostki. Na początku spotkania prezes Zbigniew Gumułka przywitał przybyłych strażaków, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz gości: Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce st. kpt. Roberta Ulmana, Prezesa Powiatowego Zarządu Związku OSP Druha Władysława Kucharskiego, wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa oraz Komendanta Gminnego Gminy Gdów Tomasza Sroga.
Po przywitaniu gości prezes przedstawił sprawozdanie merytoryczne za ubiegły rok.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków DDP i MDP – łącznie 26 osób. Należy zaznaczyć, że drużyna młodzieżowa liczy obecnie blisko 40 osób. Po ślubowaniu najmłodszych przyszła pora na medale i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych druhen i druhów wykazującym się działalnością w OSP.
W trakcie zebrania wręczono dwa najważniejsze medale w strukturach straży pożarnej. Prezes jednostki dh Zbigniew Gumułka otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. Natomiast v-ce prezes straży dh Marek Kurzydym otrzymał „Złoty Znak Związku”, który jest nadawany za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP.
Kolejnym punktem spotkania było sprawozdanie finansowe, które zaprezentował Druh Dariusz Nowak.
Po podjęciu uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi za okres sprawozdawczy i przyjęciu planów do realizacji w roku bieżącym głos zabrali zaproszeni gości. Dziękowali oni za naszą gotowość do niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych, owocną współpracę z samorządem i władzami strażackimi, za pomoc w działaniach związanymi z wojną na Ukrainie, a także życzyli wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i służbie strażackiej.