Wszyscy zostali zwycięzcami!

W Wieruszowie odbyła się I Międzynarodowa i II Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Wszystkie drużyny biorące udział w rywalizacji zostały nagrodzone pierwszym miejscem.

W weekend, na boisko sportowe  w Wieruszowie ściągnęły tłumy.  Impreza sprowadziła do miasta ponad 40 dziecięcych drużyn pożarniczych z całego kraju, a po raz pierwszy także drużyny z sąsiednich państw.  Najmłodsi adepci sztuki pożarniczej w wieku już od 4 lat zaprezentowali tu swoje umiejętności. Oprócz fantastycznych konkurencji dla małych strażaków organizatorzy zapewnili również wiele atrakcji dla przybyłych. m.in.  ściankę wspinaczkową, tor FCC dla dzieci, gigantyczne piłkarzyki, wioskę smerfów, konkurs „Nie dla czadu”, tematyczne stoiska wystawiennicze, gry, konkursy, gastronomię  i inne atrakcje. Każdy uczestnik olimpiady otrzymał pamiątkowy hełm strażaka, a także inne gadżety, m.in. maskotę nawiązującą do symbolu Wieruszowa – kozy. Nie zabrakło licznych atrakcji towarzyszących, wśród nich spotkania z olimpijczykiem Zbigniewem Bródką.

Fotorelacja z imprezy znajduje się na naszym fan page: kliknij tutaj