Wtorek, 16 października 2018 r.
OSP Gdów na YouTube
20. Węglarz Karol
21. Żuławiński Paweł
Ogródek strażacki

„Miasteczko strażackie” to stworzony przez członków MDP (z pomocą innych druhów) tor przeszkód dla dzieci i młodzieży. Opracowanie i stworzenie całego toru trwało około 2 miesięcy. Młodzież wraz z druhami przygotowała elementy, z których powstało miasteczko. Następnie wszystkie części były składane i zbijane. Członkowie MDP samodzielnie czyścili i malowali kije ogrodzeniowe, domki, smerfy oraz Gargamela z Klakierem. „Miasteczko strażackie” jest prezentowane podczas imprez plenerowych na ternie Gminy Gdów i Powiatu Wielickiego (min. coroczne Święto Ziemi Gdowskiej, Dzień Dziecka, Dzień Strażaka, Piknik Rodzinny, Piknik Strażacki, Powiatowe Święto Organizacji Pozarządowych, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych, dożynki gminne i wojewódzkie, podsumowanie Małopolskiego Roku Przedszkolaka w 2009r. i inne.) Młodzież samodzielnie obsługuje miasteczko (podpina węże, montuje ogrodzenie, łączy elementy w tunel, układa pachołki, odkręca i zakręca wodę na rozdzielaczu, rozkłada i sprząta całe „miasteczko”.