5 zastępów gasiło pożar budynku w Zalesianach.

W dniu 2 stycznia 2019 około godziny 11:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zalesiany. W pierwszej kolejności na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki oraz zastęp z JRG Wieliczka. Dodatkowo do działań zaalarmowano zastępy z OSP w Marszowicach oraz Kunicach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i  rozpoznaniu sytuacji przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi  stwierdzono rozwinięty pożar poddasza, panowało bardzo duże zadymienie, a  ogień wydostawał się przez dach. Po odłączeniu napięcia do obiektu roty w aparatach izolujących układ oddechowy  podały jeden prąd wody ze środka budynku, natomiast drugi prąd został podawany bezpośrednio z dachu obiektu, a trzeci prąd wody był podawany zewnętrznie. Po opanowaniu pożaru obiekt skontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej, rozpoczęły się prace rozbiórkowe oraz przelewano i przegrzebywano spaloną konstrukcję dachową. W działaniach trwających blisko dwie godziny wzięło udział 5 zastępów gaśniczych oraz policja.