Aktywna sobota MDP!

Wczoraj (31.08.2019) przedstawiciele Młodzieży z Gdowa wraz z opiekunami wzięli udział w IX Wojewódzkim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tegorocznym gospodarzem imprezy były Gorlice. Przybyłe na miejsce drużyny musiały zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: ,, hula! hop! bez puszczania rąk",  ,,bieg w workach" czy ,,mały hydraulik". Oczywiście nie mogło zabraknąć  konkurencji, która przez młodzież jest uwielbiana, a mianowicie ,,Próba celności i refleksu". Polegała ona na tym, aby rzucać zamoczoną w wodzie gąbką z odległości 5m w opiekuna, którego  z kolei zadaniem było unikanie uderzenia. Tegoroczny zlot przyciągnął do Gorlic blisko tysiąc młodych adeptów pożarnictwa.

Warto przypomnieć, że  Gdów już  dwukrotnie był gospodarzem tej imprezy, w 2012 i w 2014 roku.

 

Również wczoraj kolejni przedstawiciele naszej młodzieży z opiekunami udali się do Poręby Spytkowskiej, gdzie odbyła się druga edycja Małopolskich Dni Ratownictwa. Organizatorzy zgromadzili ponad 60 przedstawicieli różnego rodzaju służb oraz ponad 20 pojazdów. Nasza jednostka dla najmłodszych przygotowała ,,Ogródek strażacki"