Bohaterska postawa świadków. Uratowali sąsiadów.

We wtorek(04.05.2021), około godz. 21:30 w Gdowie przy ul. Obrytka doszło do pożaru komina w budynku mieszkalnym. Wydobywający się z przewodu ogień i kłęby gęstego dymu zauważyli sąsiedzi, którzy od razu zaalarmowali służby ratunkowe i natychmiast ruszyli na pomoc śpiącym domownikom. Brama wjazdowa i furtka były zamknięte na klucz, dlatego świadkowie przeskoczyli przez ogrodzenie i ruszyli w kierunku budynku mieszkalnego, by obudzić nieświadomych niebezpieczeństwa mieszkańców. Dopiero po chwili, wyrwani ze snu domownicy bezpiecznie opuścili budynek, w którym panowało już spore zadymienie. W tym momencie na miejsce akcji przybyli nasi strażacy, którzy niezwłocznie przystąpili do działań, polegających na ugaszeniu pożaru, wyczyszczeniu przewodu dymowego, usunięciu nagromadzonej sadzy, oddymieniu domu oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym całego budynku. W działaniach trwających ponad 70 minut wzięły udział dwa zastępy straży. Na miejscu zdarzenia obecna była również policja.