Ćwiczenia z przetłaczania wody na duże odległości w Mszanie Dolnej.

27 września 2019r. w Mszanie Dolnej odbyły się ćwiczenia kompanii pompowej odwodu operacyjnego z Województwa Małopolskiego . Ćwiczenia zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Limanowej oraz Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie. Na przybyłych na miejsce strażaków czekały 4 założenia, które polegały na podaniu wody na duże odległości przy użyciu obecnych na miejscu sił i środków. Jednym z zadań było podawanie wody pod odpowiednim ciśnieniem do miejsca pożaru oddalonego od punktu czerpania wody o 1,5km. W szkoleniu brały udział jednostki straży z powiatu Wielickiego włączone do Kompanii Specjalnej Pompowej ,,Krak ” Małopolskiej Brygady Odwodowej, powiatu Limanowskiego oraz Komendy Powiatowe z Województwa Małopolskiego. Z naszej jednostki w manewrach uczestniczył jeden zastęp gaśniczy wraz z agregatem pompowym wysokiej wydajności.