,,Floriany 2018″ dla naszej jednostki!

11 maja w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu FLORIANY, podczas której wręczono statuetki dla zwycięzców II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY.

O przyznaniu wyróżnień zdecydowała Kapituła, w skład której weszli:

Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej

Jerzy Owsiak- Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Czesław Lang - Wybitny kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata

Generał brygadier w stanie spoczynku Wiesław Leśniakiewicz - Strażak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju (2008-2015)

Dr Andrzej Malinowski - Doktor nauk ekonomicznych. Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Prof. Artur Krajewski - Malarz, rysownik, artysta multimedialny, nauczyciel akademicki, poeta, pisarz

Dr hab. Władysław Tabasz - Profesor Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, prawnik, socjolog i historyk

Grzegorz Molewski - Twórca Telewizji Kino Polska oraz nowatorskiego projektu KinoRP, który zainicjował i wyznaczył standardy cyfrowej rekonstrukcji polskiej klasyki filmowej.

Dorota Pardecka - Dziennikarka, redaktor naczelna miesięcznika „Strażak” Pisma Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Nasza jednostka została nagrodzona w kategorii WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA za realizację projektów z udziałem członków MDP z Gminy Gdów i Powiatu Schaumburg. Statuetkę wręczyli nam m.in. gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak. Serdecznie dziękujmy za docenienie naszej wieloletniej pracy w obszarze współpracy międzynarodowej. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystej Gali Laureatów.