Gdów. Groźny wypadek motocyklisty. W akcji śmigłowiec LPR.

Dzisiaj (10.08.2020) o godzinie 6:22  do SKKP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocyklisty w Gdowie na ulicy Łapanowskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z naszej jednostki, jeden zastęp z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po przyjeździe i rozpoznaniu miejsca zdarzenia okazało się, że kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i wypad z jezdni. Nasze działania na miejscu skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy kierującemu jednośladem oraz transporcie poszkodowanego do karetki. W między czasie zapadła decyzja o zadysponowani lotniczego pogotowia ratunkowego (ratownik 6). Zastęp GBA został przedysponowany na ulicę Krakowską, aby zabezpieczyć lądowisko. Kierujący został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Działania trwały ponad 60 minut.