Gdów. Pożar dachu budynku mieszkalnego.

Wczoraj(29.04.2020) w godzinach popołudniowych nad naszym terenem przeszła burza z intensywnym deszczem oraz wyładowaniami atmosferycznymi. Niestety burza okazała się bardzo groźna w skutkach. Około godziny 16:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego w Gdowie na ulicy Grzybowskiej. W pierwszej kolejności zadysponowano dwa zastępy z naszej jednostki oraz dwa zastępy z JRG Wieliczka. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi potwierdzono zgłoszenie, a ogień wydostawał się już na zewnątrz. W pierwszej fazie działań odłączono media od budynku mieszkalnego. W dalszej części pożaru podano początkowo jeden prąd wody w natarciu z ziemi, a następnie ze względu na brak dojścia od strony wewnętrznej została rozłożona drabina ratownicza, z której podano drugi prąd wody. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SH 25 Volvo z JRG Wieliczka podjęto decyzję o gaszeniu pożaru przy pomocy podnośnika. Po całkowitym ugaszeniu pożaru rozpoczęły się pracy związane z wykonaniem rozbiórki części dachu w miejscach powstania pożaru. Całość została dodatkowo sprawdzona za pomocą kamery termowizyjnej. W działaniach brały udział dwa zastępy z naszej jednostki oraz JRG Wieliczka, a także zastępy z OSP w Kunicach, Marszowicach, Bilczycach. Akcja  została zakończone po 3 godzinach. Na miejscu obecna była również policja. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna.