Gdów. Tragedia na drodze.

Miniony weekend dla naszych strażaków okazał się bardzo pracowity. W tym czasie interweniowaliśmy 3 razy. Niestety niedziela zakończyła się tragicznie. O pierwszym zdarzeniu do którego doszło w piątek pisaliśmy już kilka dni temu(zobacz).

W niedzielę przed godziną 16:00 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w Gdowie na ul. Bocheńskiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia rozpoczęliśmy działania, które w pierwszej kolejności polegały na reanimacji osoby poszkodowanej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do akcji miał zostać zadysponowany śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego jednak ostatecznie został zawrócony. Niestety kierujący motorowerem zmarł na miejscu. W działaniach brały udział 2 zastępy z naszej OSP, zastęp z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe, policja, prokurator, technik kryminalistyki. Przez ponad 3 godziny droga była zablokowana.

W trakcie działań na ul. Bocheńskiej zastęp GBA udał się do Gdowa na ul. Myślenicką, gdzie na chodnik oraz drogę spadło drzewo. Na miejscu działania polegały na usunięciu drzewa na pobocze. Działania trwały około 20 minut.