Gdów. Uszkodzona rura z gazem. Ewakuowano przedszkole.

Przed godziną 13:00 (06.12.2019) do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce napłynęło zgłoszenie o uszkodzonej rurze gazowej w Gdowie na ulicy Szkolnej. Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze z naszej jednostki, dwa zastępy z JRG Wieliczka, pogotowie gazowe oraz policja. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. W pierwszej kolejności strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyznaczyli strefę niebezpieczną, a następnie wspólnie z zarządcą obiektu kontynuowali i koordynowali ewakuację pobliskiego przedszkola. Dzieci zostały ewakuowane do pobliskiej Szkoły Podstawowej na ul. Szkolną (budynek dawnego gimnazjum) i na ul. Myślenicką. W między czasie pracownicy pogotowia gazowego zabezpieczali wyciek. W wyniku awarii nikomu nic się nie stało. Działania na miejscu trwały blisko 90 minut. Na czas akcji ulica Szkolna oraz ulica Lekarska zostały wyłączone z ruchu.