Goście z OSP Stary Kisielin w murach naszej OSP.

Prawie 500 km pokonali strażacy z OSP Stary Kisielin (Zielona Góra), aby odwiedzić nasza remizę. Gości przywitał Prezes Zbigniew Gumułka, który zaprezentował gościom sprzęt oraz Strażacką Izbę Pamięci, gdzie eksponujemy obszerne zbiory eksponatów z historii działalności OSP w Gdowie. W Izbie Pamięci, oprócz historii straży pożarnej w Gdowie na przestrzeni ostatnich 100 lat, eksponujemy również różne historyczne eksponaty pozyskane z gospodarstw Gminy Gdów, które stanowią o historycznych walorach wsi polskiej ( np.  historyczne sprzęty gospodarskie, sprzęty do uprawy roli, wyposażenie dawnych chat, ubiory chłopskie z dawnych lat itp.).

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Ponadto, wszystkich zainteresowanych wizytą w Izbie i obejrzeniem pamiątek zapraszamy do kontaktu.