Groźna kolizja w Książnicach.

Wczoraj (13.09.2019) o godzinie 16:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW 966 w miejscowości Książnice. Do akcji wyjechały dwa zastępy z naszej jednostki, jeden zastęp z OSP Pierzchów oraz OSP Książnice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki Opel.  Działania przybyłych na miejsce służb polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która ostatecznie nie została zabrana do szpitala, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu skutków zdarzenia.

Wczorajsza kolizja w Książnicach to nie jedyna akcja w jakiej wczoraj uczestniczyliśmy. O godzinie 13:20 zastęp GBA udał się do miejscowości Zagórzany w celu pomocy w transporcie pacjenta do karetki. Ze względu na utrudniony dojazd zadaniem służb był transport osoby poszkodowanej na odcinku około 300m. W akcji brał udział jeden zastęp z naszej jednostki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po około 60 minutach powróciliśmy do koszar.