Groźnie w Bilczycach.

Wczoraj (11.10.2020) parę minut po godzinie 13:30 dyżurny Stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bilczyce. Niezwłocznie do akcji zadysponowano dwa zastępy z naszej jednostki, zastęp z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po przybyciu na miejsce zastano czołowo – boczne zderzenie dwóch pojazdów. W pierwszej kolejności nasze działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stabilizacji pojazdu znajdującego się poza drogą. W między czasie nasi druhowie ewakuowali osobę poszkodowaną ze strefy niebezpiecznej, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy Seata. W dalszej części działań poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Działania straży polegały dodatkowo na usunięciu skutków wypadku oraz sorpcji rozlanych płynów. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.