Groźny pożar w Winiarach.

Kilkudziesięciu strażaków walczyło dziś popołudniu z pożarem drewnianego budynku mieszkalnego w Winiarach. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce krótko przed godziną 16:00. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano kilka zastępów straży w tym dwa zastępy gaśnicze z naszej jednostki. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce, pożar był już w fazie zaawansowanej i objął cały budynek. Na palący się obiekt podano dwa prądy wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przelewania oraz przegrzebywania tlących się elementów.  Z ogniem walczyli ochotnicy z Winiar, Kunic, Gdowa, Marszowic, Bilczyc oraz strażacy z PSP w Wieliczce. Po około blisko trzech  godzinach ciężkiej pracy zastępy wróciły do koszar.