Kolejne szkolenie za nami.

Szkolimy się.
Nasi przedstawiciele uczestniczyli w konferencji pt. „Młodzi liderzy w OSP - wyzwól swój potencjał” inaugurującej projekt „OSP – Potencjał Młodych”. Jest to program ZOSP RP realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, którego działania skierowane są do młodzieży w OSP, osób pracujących z MDP oraz wszystkich tych, którzy zarządzają jednostkami bądź w przyszłości chcieliby to robić. W ramach projektu zostanie zrealizowany pilotażowy program Szkoły Liderów OSP, gdzie stu uczestników nauczy się jak efektywnie zarządzać w OSP, rozwiązywać problemy oraz jak stać się dobrym liderem w swojej społeczności. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną badania, dzięki którym poznamy potrzeby i oczekiwania ludzi młodych oraz kadry zarządzającej OSP. W ramach projektu powstanie specjalistyczny poradnik, będący źródłem wiedzy i inspiracji dla absolwentów Szkoły Liderów OSP oraz innych członków jednostek.