Kolejny MAN dołączył do strażackiej rodziny.

Jak już wiecie, kilka dni temu pozyskaliśmy nowy fabrycznie pojazd marki MAN. Dziś chcielibyśmy Wam opowiedzieć kilka słów i zaprezentować parę zdjęć o pojeździe.

Pojazd marki MAN TGE 3.180 4x4. Silnik R4 2.0l TDI o mocy 177KM. Pojazd wyposażony jest m.in. w pneumatyczne podnoszenie masztu oświetleniowego wraz z głowicą świetlną, elektryczną wyciągarkę linową, gniazdo samo-rozłączalne, sygnalizację świetlno-dźwiękową, generator dźwięków ostrzegawczych.

Nowy lekki samochód do ratownictwa technicznego będzie to pierwszy "wyjazdowy" pojazd do zwalczania skutków wypadków drogowych, wiatrołomów czy innych zdarzeń.

Sprzęt będący na jego wyposażeniu został przeniesiony z samochodu Fiat Ducato. Znajdować się w nim będzie m.in. Opryskiwacz ręczny, Pilarki do drewna,  Poduszki wysokociśnieniowe Vetter wraz z reduktorami, Zestaw HOLMATRO ( nożyce, rozpierak ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, obcinacz do pedałów, pompka do pedałów, zestaw łańcuchów), wspornik progowy,  Kliny schodkowe, butla do poduszek wysokociśnieniowych, Parawan ochronny, Mata ratownicza, Opryskiwacz spalinowy STIHL, Drabina teleskopowa, Chwytak do węża, Zestaw PSP R1, Defibrylator AED, deska ortopedyczna, szyny KRAMERA, zestaw burzący ( łomy, siekiery, nożyce do drutów, brechy), magnesy na ostre krawędzie, rolki transportowe i wiele innych rzeczy niezbędnych do prowadzenia działań.

Zakup pojazdu został sfinansowany przez Urząd Gminy w Gdowie, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, oraz wkład własny.  Koszt pojazdu wyniósł 260 000 zł.