Kolejny niespokojny weekend.

Ostatni weekend po raz kolejny okazał się pracowity dla naszych druhów. Nasza jednostka podejmowała pięciokrotnie interwencje.

W piątek (19.07.2019) wyjeżdżaliśmy dwa razy.

Około 18:40 zastęp SLRt usuwał owady błonkoskrzydłe w Gdowie na ulicy Legionistów. Po około 30 minutach strażacy wrócili do koszar.

Do kolejnej akcji nasi strażacy wyjechali przed godziną 21:00. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wieliczce odebrało zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze wojewódzkiej w miejscowości Marszowice. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło do klasycznego najechania na tył pojazdu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Utrudnienia na drodze trwały około 40 minut.

 

W ostania niedzielę (21.07.2019) nasza jednostka wzywana była do zdarzeń trzykrotnie.

Najpierw, kilka minut po godz. 14:00,  dwoma zastępami gaśniczymi zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Gdowie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na skutek silnych porywów wiatru doszło do uszkodzenia linii energetycznej, a od spadających iskier zapaliły się krzewy rosnące wokół domu. Ogień zaczął przenosić się na budynek, ale dzięki interwencji mieszkańców i druhów OSP w porę udało się go zatrzymać. Opaliła się tylko jedna rynien przy domu i niewielki fragment dachu. W działaniach trwających około 60 minut brali udział strażacy z Gdowa, Marszowic i Wieliczki.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 16:15 w Niegowici. Podczas burzy porywisty wiatr zerwał część dachu na jednym z budynków gospodarczych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu obiektu przy pomocy plandek i folii. Akcja trwała blisko dwie godziny.

Z kolei w godzinach wieczornych zaalarmowani syreną strażacką udaliśmy się do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w Zagórzanach. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania przybyłych na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu skutków zdarzenia. Utrudnienia na drodze trwały około godziny.