Kolizja w Gdowie oraz zabrudzona jezdnia w Zagórzanach.

Wczoraj nasza jednostka dwukrotnie interweniowała na drogach naszej gminy. Pierwszej zgłoszenie do SKKP w Wieliczce wpłynęło około 12:38. Jeden zastęp z naszej jednostki udał się na ul. Łapanowską w Gdowie gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano oba pojazdy w rowie. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Działania na miejscu trwały blisko 45 minut. W tym czasie ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu działaliśmy z JRG Wieliczka, Zespołem ratownictwa medycznego, oraz Żandarmerią Wojskową, która najechała na zdarzenie.

Krótko po powrocie do koszar zostajemy zadysponowani do kolejnej akcji. Według zgłoszenia na drodze powiatowej w miejscowości Zagórzany zalegała warstwa błota. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji dowódca potwierdził zgłoszenie.  Wspólne działania z JRG Wieliczka polegały na usunięciu zagrożenia  zalegającego  na drodze. Działania na miejscu trwały około 45 minut.