Kolizyjna sobota w Zagórzanach.

W dniu wczorajszym (11.01.2020) dwukrotnie byliśmy alarmowani do kolizji drogowych w miejscowości Zagórzany. Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani o godzinie 17:50. Na drodze w kierunku Lubomierza doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp ratownictwa technicznego z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że działania na miejscu prowadzą jednostki OSP z Łapanowa, Tarnawy oraz Lubomierza. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Bochnia oraz Wieliczka. W kolizji brały udział dwa samochody osobowe, w których podróżowało łącznie 5 osób w tym dwu letnie dziecko. Jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, drugi w rowie. Przybyły na miejsce ZRM przebadał jedną osobę, która ostatecznie odmówiła dalszej hospitalizacji. Działania na miejscu akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu skutków pokolizyjnych oraz zepchnięciu jednego z pojazdów na pobocze. Działania trawy ponad godzinę. W tym czasie droga była całkowicie zablokowana.

 

Do kolejnej kolizji w Zagórzanach zostaliśmy zadysponowani o godzinie 22:41. Na drodze wojewódzkiej 966 samochód osobowy marki Fiat wypadł z drogi i dachował. Kierującemu pojazdem nic się nie stało, nie wymagał pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz postawieniu samochodu na koła. W działaniach brał udział jeden zastęp z naszej jednostki, JRG Wieliczka oraz policja. Akcja trwała blisko godzinę. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo.