Lokalne podtopienia w powiecie wielickim.

Wtorek (31.08.2021) to kolejny w tym roku pracowity dzień dla naszych strażaków. Padające nieprzerwanie od kilku dni deszcze sprawiły, że poziomy wód w rzekach oraz potokach zaczęły wzrastać. Pierwsze zgłoszenia w tym dniu zaczęły napływać po godzinie 14:00. Do działań zostały zadysponowane początkowo dwa nasze zastępy (różne zdarzenia), a także w trybie alarmowym przedysponowano ciężki zastęp gaśniczy, który z pompą wysokiej wydajności wracał właśnie z ćwiczeń z powiatu krakowskiego, jednocześnie od razu podejmując działania w Gdowie na ul. Targowej. Działania pozostałych zastępów zakończyły się przed godziną 22:00 i polegały m.in. na workowaniu oraz dowożeniu piasku do budynków grożących zalaniem, pompowaniu piwnic czy udrażnianiu przepustów. Jednak to nie były ostatnie zdarzenia związane z lokalnymi podtopieniami.
Krótko po godzinie 1:00 dnia następnego (01.09.2021) zostajemy zadysponowani do Niepołomic na ul. Kwiatkowskiego. Ogromne rozlewisko spowodowane opadami deszczu doprowadziło do bezpośredniego zagrożenia zalania hal magazynowych w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej w tym jedną z największych i najnowocześniejszych odlewni ciśnieniowych w Polsce. Do działań udaliśmy się ciężkim zastępem gaśniczym wraz z pompą wysokiej wydajności. Dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu jednostek ostatecznie udało się wypompować nadmiar wody, jednocześnie ratując halę przed zalaniem.