Marszowice. Samochód dostawczy zderzył się z cysterną.

W dniu 06.08.2019 o  godzinie 9:09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce przyjęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym na skrzyżowaniu drogi powiatowej oraz wojewódzkiej w miejscowości Marszowice. Z naszej jednostki do akcji wyjechał zastęp SLRt. Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu dostawczego przewożącego gazy techniczne z samochodem ciężarowym przewożącym słód do piwa. W pierwszej kolejności działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy nie doszło do uszkodzenia przewożonych butli. W dalszej fazie akcji działania jednostek  ochrony przeciwpożarowej polegały na usunięciu butli z jedni, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu skutków zdarzenia. Utrudnienia na drodze trwały blisko dwie godziny. Kierującym pojazdami nic się nie stało. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej oraz policja.