MDP Gdów. Najlepsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Małopolsce!

Emocje wciąż żywe, a wysoki poziom adrenaliny nadal się utrzymuje. Telefony z gratulacjami cały czas dzwonią, maile z wyrazami uznania zasypują skrzynkę, a pozytywnych komentarzy wciąż przybywa. Za wszystkie miłe słowa i gratulacje serdecznie dziękujemy, bo dobycie tytułu NAJLEPSZEJ MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO jest nie lada wyzwaniem.

W lipcu br. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wysłał zgłoszenie naszej MDP. We wniosku szczegółowo opisał nasze działania w zakresie m.in.: podnoszenia wiedzy i umiejętności członków MDP z zakresu zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom, propagowania przepisów przeciwpożarowych w środowisku, rozwijania sprawności fizycznej członków MDP poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki m.in. udział w zawodach pożarniczych, sportowych czy konkursach wiedzy pożarniczej, organizowania działalności kulturalno – oświatowej i historycznej w środowisku, zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej, odbytych kursów i szkoleń.

Zgłoszenie najpierw pozytywnie zweryfikował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, a następnie trafiło ono do etapu wojewódzkiego. Tam, nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO!

W niedzielę w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach odbyła się uroczysta Małopolska Gala Strażacka. Podczas uroczystości m.in. ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą województwa małopolskiego. Plebiscyt odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.