Niebezpieczna kolizja w Zagórzanach.

Wczoraj(13.04.2019) kwadrans przed godziną  16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zagórzany. Do akcji z naszej jednostki udały się dwa zastępy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia udzielał pomocy osobom poszkodowanym. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu rozlanych substancji ropopochodnych oraz usunięciu skutków zdarzenia. Ostatecznie żaden z uczestników zdarzenia nie odjechał do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy straży, pogotowie ratunkowe oraz policja. Działania na miejscu trwały blisko 1,5h.