Nowy pojazd już w podziale bojowym!

W ubiegłym roku nasza jednostka pozyskała nowy pojazd typu UTV marki Kawasaki o pojemności 750cm3 z napędem terenowym 4x4. Ten czterokołowiec w naszej jednostce posiada szereg zastosowań.
Dzięki zastosowaniu małej przenośnej myjki wysokociśnieniowej będzie on używany m.in jako pojazd do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenach czy działań związanych z usuwaniem substancji ropopochodnych na jezdniach, podczas działań związanych z lokalnymi podtopieniami oraz pomocy w poszukiwaniach osób zaginionych.
Dodatkowo z przodu zamontowano miejsce na zestaw ratownictwa medycznego, a prawa strona UTV-a została dostosowana do deski ortopedycznej. Takie rozwiązania sprawia, że możemy zarówno udzielić pomocy jak i transportować osobę poszkodowaną m.in. z trudnych terenów.
Jego oznaczenie operacyjne to 569[K]Q3
Pojazd został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Gdowie.