Pies zaplątał się w sieć na stawie. Na pomoc ruszył mężczyzna.

Miniona sobota była dla naszych strażaków bardzo pracowita. Jak już wiecie wieczorne opady deszczu spowodowały wiele strat głównie na terenie Gdowa oraz Podolan. W wielogodzinnych działaniach z naszej jednostki brały udział trzy nasze zastępy oraz pompa wysokiej wydajności.

Również w sobotę w godzinach popołudniowych interweniowaliśmy przy dość nietypowym zdarzeniu.

O godzinie 17:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce przyjęło zgłoszenie o psie zaplątanym w sieć na stawie w miejscowości Marszowice. Do działań udały się dwa zastępy wraz z łodzią z naszej jednostki oraz dodatkowo zadysponowano jeden zastęp z JRG Wieliczka. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia  i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że podczas pływania pies prawdopodobnie zaplątał się w sieć i miał problemy z oswobodzeniem się. Przed przybyciem  straży jedna z osób postronnych przy użyciu łódki wiosłowej podpłynęła do psiaka i przetransportowała zwierzę na brzeg. Na szczęście czworonogowi nic się nie stało. Działania na miejscu trwały około 50 minut.