Pomoc z Niemiec!

Około 1000 km drogi to właściwie żadna odległość, jeżeli ktoś naprawdę chce pomóc.
W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy od strażaków z Niemiec informację, że jedna z firm z okolic Bad Nenndorf organizuje zbiórkę darów dla uciekających z Ukrainy i za naszym pośrednictwem chce je przekazać potrzebującym. Minęło raptem kilka dni, a tir z darami od Hubert Stüken GmbH & Co. KG
zawitał do Gdowa. A na naczepie mnóstwo palet z różnorodnymi produktami, które obecnie są na wagę złota – środki higieny osobistej, leki i opatrunki, produkty dla kobiet i dzieci, a także trwale zapakowana żywność
Wszystko zostało już wypakowane i zmagazynowane (za pomoc w rozładunku ukłony dla Krzysztofa Obrała i Mirapolnext.pl💪). Część darów ma zostać przekazana bezpośrednio na Ukrainę, a reszta trafi do poszczególnych miejsc w Gminie Gdów, gdzie uciekający znaleźli schronienie i dach nad głową (w tym celu współpracujemy z Gmina Gdów i Fundacja MK 12.31
Bardzo serdecznie dziękujemy Hubert Stüken GmbH & Co. KG. Wasza szybka decyzja o zorganizowaniu pomocy i jeszcze szybsza realizacja akcji sprawiły, że wsparcie rzeczowe błyskawicznie dociera do potrzebujących. Dziękujemy!