Pożar budynku w Jaroszówce. Dwie osoby zabrane do szpitala.

28.01.2020 roku około godziny 21:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Jaroszówka. Do pożaru z naszej jednostki wyjechały dwa zastępy gaśnicze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pali się strych budynku. W pierwszej kolejności wprowadzono rotę w aparatach ochrony układu oddechowego, która podała jeden prąd wody na palące się elementy strychu. W między czasie nasi ratownicy udzielali pomocy dwóm osobom poszkodowanym znajdującym się bezpośrednio w strefie pożarowej. Zostali oni przekazani przybyłym na miejsce dwóm zespołom ratownictwa medycznego. Poszkodowani po udzieleniu pomocy zostali przewiezienia do szpitala na dalsze badania. Następnie działania straży skupiły się na przelewaniu, przegrzebaniu, sprawdzeniu oraz wyrzuceniu nadpalonych elementów ze strychu. Po zakończeniu działań budynek został przewietrzony.

W działaniach trwających blisko dwie godziny wzięły udział dwa zastępy z naszej jednostki, jeden zastęp z JRG Wieliczka, jeden zastęp z OSP Wieniec  i OSP Nieznanowice