Pożar hali produkcyjnej w Gdowie – ćwiczenia straży pożarnej.

W czwartek (16.12.2021) przed godziną 16:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce odebrał zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej w Gdowie przy ulicy Przemysłowej. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano jednostki OSP z terenu Gminy Gdów oraz zastępy z JRG Wieliczka. Po przybyciu pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar dachu – tak brzmiały założenia ćwiczeń zorganizowanych na terenie firmy InLiner przy ulicy Przemysłowej w Gdowie.
W trakcie dojazdu do miejsca pożaru pozyskano informację, że rozpoczęto ewakuację pracowników firmy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar magazynu jest rozwinięty. W związku z czym KDR podejmuje decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków w tym drabiny. Działania w pierwszej kolejności skupiły się na zbudowaniu zasilania wodnego z hydrantu zlokalizowanego bezpośrednio przy hali oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu. W międzyczasie KDR zostaje poinformowany, że jeden z pracowników został wewnątrz budynku w związku z czym została wprowadzona jedna rota w aparatach Ochrony Układu Oddechowego, w celu znalezienia oraz ewakuacji osoby poszkodowanej. Po przybyciu zastępów z JRG zapadła decyzja o uruchomieniu działa wodnego oraz podaniu jednego prądu wody z kosza drabiny.
Ćwiczenia przeprowadzone zostały w celu podniesienia gotowości bojowej jednostek PSP i OSP oraz zapoznania z charakterystyką przedsiębiorstwa firmy InLiner w Gdowie. W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z terenu Gminy Gdów oraz z JRG Wieliczka.