Pracowita końcówka sierpnia

26.08 około godziny 12:15 zostaliśmy zadysponowani do wypadku z udziałem skutera na ul. Bocheńskiej w Gdowie (tuż obok naszej remizy). Poszkodowana została jedna osoba (kierujący jednośladem). Przez około godzinę ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecny był również zastęp z JRG Wieliczka oraz Pogotowie i Policja

Tego samego dnia około godziny 15:45 udaliśmy się do kolizji w miejscowości Zagórzany. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy, który wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Przez około godzinę ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Siły i środki: dwa zastępy z OSP Gdów, zastęp z JRG Wieliczka oraz Pogotowie i Policja.

Dzień później czyli 27.08 tuż po godzinie 16:00 zostaliśmy skierowani do usuwania skutków kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowość Bilczyce. Na miejsce udaliśmy się jednym zastępem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu skutków po kolizyjnych. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Po około godzinie wróciliśmy do koszar. Na miejscu obecny również zastęp z JRG Wieliczka oraz Pogotowie i Policja

Z kolei 29.08 około godziny 14:30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Gdowie na ul. Bocheńskiej. Do akcji udaliśmy się dwoma zastępami. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że doszło do najechania samochodu osobowego na tył samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala. Nasze działania zakończyliśmy po około 1,5 godziny. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecny był zastęp z JRG Wieliczka oraz Pogotowie i Policja.