Pracowity początek Października.

W czwartek (01.10.2020) o godzinie 10:47 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Zagórzany, gdzie samochód osobowy marki Honda na łuku drogi uderzył w barierki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, oraz usunięciu pojazdu na pobocze drogi. W akcji trwającej blisko godzinę brał udział jeden zastęp z naszej jednostki.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 na drodze wojewódzkiej  w Zagórzanach samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Na miejsce zdarzenia zadysponowano policję, pogotowie ratunkowe, jeden zastęp z naszej jednostki oraz zastęp z JRG Wieliczka. Nasze działania polegały m.in. na udzieleniu pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Utrudnienia na drodze trwały około godzinę.

Ponadto w dniach 02 oraz 03.10.2020 nasza jednostka trzykrotnie interweniowała przy plamach substancji ropopochodnych, do których doszło na obwodnicy Gdowa w Bilczycach oraz w Gdowie na ul. Łapanowskiej.