Święty Florianie módl się za nami!

Tegoroczne święto strażaków rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Gdowie, a następnie ,druhny, druhowie, młodzież strażacka i zaproszeni goście udali się w kolumnie pojazdów pożarniczych do OSP w Bilczycach. Tam odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której m.in. wyróżniających się strażaków nagrodzono medalem „Zasłużony dla OSP Gminy Gdów”. Pamiątkowe odznaczenie z naszej jednostki otrzymał  druh Franciszek Orzechowski – od ponad 35 lat członek OSP Gdów, a także wieloletni członek zarządu straży. Uroczystość była okazją do skierowania słów podziękowań oraz wyrazów uznania za codzienną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności. Zaproszeni goście podkreślali, że to w głównej mierze ochotnicy dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ratują w sytuacjach zagorzenia, są gotowi do działania o każdej porze dnia i nocy. W uroczystości wzięli udział znamienici goście. Nie zabrakło również członka honorowego, a zarazem proboszcza Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Palczy ks. Jana Gibały.

Obszerną  fotorelacja z uroczystości można znaleźć tutaj