Wczorajszy dzień upłynęło naszym druhom bardzo aktywnie.

W godzinach popołudniowych dwa nasze zastępy udały się do OSP Pierzchów, gdzie dzięki druhom z tamtejszej jednostki mieliśmy możliwość odbycia ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego.

Celem ćwiczeń było m.in. omawianie zagrożeń związanych z działaniami z zakresu ratownictwa technicznego, omawianie sprzętu stosowanego w akcjach, taktyka prowadzenia działań, metody i techniki uwalniania osób uwięzionych w pojazdach, zabezpieczenia i oznakowanie terenu, wykonywanie stabilizacji pojazdów czy technika uwalniania poszkodowanych.

Podczas epizodów wykonana była stabilizacja pojazdów przy użyciu m.in podpór stabilizacyjnych, rozpieraczy kolumnowych, klinów i podkładów oraz zastosowano szereg innych sprzętów wykorzystywanych do ratownictwa technicznego.

Tego typu ćwiczenia są niezwykle ważne dla strażaków, gdyż pozwalają nabyć doświadczenie niezwykle przydatne przy niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadach drogowych.

Dzięki Wielkie strażakom z Pierzchowa za bardzo fajnie i ciekawie poprowadzone ćwiczenia! 💪💪
fot. OSP Gdów, OSP Pierzchów