W Zręczycach spłonął budynek.

Wczoraj (14.07.2019) około godziny 17:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce odebrało zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Zręczyce. W pierwszej kolejności do akcji zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z naszej jednostki oraz ciężki zastęp gaśniczy z JRG Wieliczce. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano zaawansowany pożar poddasza budynku, dlatego Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków.  W pierwszej kolejności odłączono media oraz podano dwa prądy wody na palący się dom. Następnie rota w aparatach weszła do budynku gasząc pożar od wewnątrz. Po przybyciu dodatkowych zastępów gaśniczych  rozpoczęła się żmudna rozbiórka spalonego dachu. Następnie przystąpiono do przelania tlących się elementów, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej całego budynku oraz dogaszeniu pogorzeliska. Po ponad dwóch godzinach ciężkiej pracy zakończono działania. W akcji uczestniczyło 11 zastępów PSP oraz OSP.