Ćwiczenia plutonu zaopatrzenia wodnego.

W czwartek 26.10.2023 o godzinie 16: 00 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Wieliczce otrzymuje zgłoszenie o pożarze hali na terenie obiektu MAN TRUCKS w Niepołomicach - to temat ćwiczeń, które zostały przeprowadzone w ramach doskonalenia zawodowego z zakresu działań ratowniczo – gaśniczych na dużych obiektach.
Ćwiczenia miały na celu zapoznanie strażaków z obiektem oraz występującymi zagrożeniami. Doskonalono umiejętności dowodzenia oraz współdziałania straży pożarnej z kierownictwem oraz pracownikami, sprawdzenie przygotowania sił i środków z terenu Gminy Niepołomice do działań ratowniczo-gaśniczych oraz sprawdzanie możliwości zaopatrzenia wodnego na duże odległości przez pluton zaopatrzenia wodnego.
W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki z terenu Gminy Niepołomice, zastępy z JRG Wieliczka oraz pluton zaopatrzenia wodnego. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.