Groźnie na drogach . Dwa wypadki, dwie osoby poszkodowane.

Dziś(31.07.2019) 7 minut po godzinie 12:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wieliczce odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bilczycach. Do akcji zadysponowano jeden zastęp z naszej OSP, zastęp z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że w zdarzeniu brał udział skuter oraz samochód osobowy. Przed przybyciem pierwszy służb ochrony przeciwpożarowej pomocy kierującej jednośladem udzielał przejeżdżający tą drogą ambulans. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala. Działania, które trwały około 60 minut polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki oraz usunięciu skutków zdarzenia.

 

Do kolejnego bardzo groźnego w skutkach wypadku doszło w Krakuszowicach na drodze powiatowej doszło około godziny 15:25. Dyżurny Powiatowego Stanowiska odebrał zgłoszenie o wypadku, w którym jedna osoba ma być uwięziona w pojeździe. Do akcji z naszej jednostki wyjechały dwa zastępy ratowniczo gaśnicze. Gdy nasi druhowie dojechali  na miejsce zastali samochód osobowy marki volvo, a w nim uwięzionego, przytomnego kierowcę, który ze względu na uszkodzenia powypadkowe oraz urazy nie mógł samodzielnie wydostać się z pojazdu. W pierwszej kolejności zapada decyzja o wykorzystaniu hydraulicznych narzędzi do rozcinania karoserii pojazdów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po około 30 minutach ciężkiej pracy udało się uwolnić poszkodowanego, który z poważnymi urazami został zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W akcji brały udział cztery zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Działania na miejscu trwały blisko dwie godziny. W tym czasie droga była całkowicie zablokowana. Na pochwałę zasługuje postawa osób postronnych, w tym dwóch druhów z naszej jednostki: Dariusza Nowaka oraz Tomasza Jajkowicza, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielali pierwszej pomocy do czasu przybyłych jednostek straży oraz pogotowia.