Kłaj. Ćwiczenia plutonu zaopatrzenia wodnego.

W dniu 28.09.2022 na terenie żwirowni i kompleksu wypoczynkowego Targowisko Dolina Raby odbyły się pierwsze ćwiczenia Wielickiego Plutonu Zaopatrzenia Wodnego.
Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu powiatu wielickiego do działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wymagających organizacji zaopatrzenia wodnego na duże odległości.
Ćwiczenia przygotowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie oraz Komendę Powiatową PSP w Wieliczce polegały m.in. na utworzeniu magistrali wodnej na odcinku ok. 300m z dwóch linii wężowych W-110 za pomocą pojazdów UTV czy zapewnienie wydatku wodnego minimum 4000 litrów na minutę w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne pomp wysokiej wydajności. Dzięki przyjętym rozwiązaniom sprzętowym oraz założeniu taktycznemu, bez problemów udało się osiągnąć wymagany wydatek wody i ciśnienia.
W ćwiczenia wzięły udział wydzielone siły i środki jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wielickiego wchodzące w skład plutonu z jednostek:
Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnochowicach
Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce
Ochotnicza Straż Pożarna w  Woli Batorskiej
Z naszej jednostki w skład plutonu wszedł nasz ciężki zastęp gaśniczy MAN wraz z pompą o wydajności 6000l/min oraz UTV Kawasaki.
Strażackie ćwiczenia odbyły się pod czujnym okiem st. kpt. Roberta Ulmana - Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce, dowódcy plutonu kpt. Bartosza Kłosowicza, zastępcy d-cy plutonu asp. sztab. Pawła Czapli oraz przedstawicieli KW PSP w Krakowie.