Kolejne ćwiczenia za nami.

Wyciąganie osoby poszkodowanej z samochodu ciężarowego przy pomocy podestu ratowniczego oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej – to kolejne tematy ćwiczeń, które w ostatnim czasie zostały zorganizowane przez naszych druhów przy budynku naszej remizy.
Mimo, iż bardzo rzadko mamy do czynienie z takimi zdarzeniami jednak na takie akcje też musimy być przygotowani.
Podczas ćwiczeń nasi strażacy zakładali różne scenariusze, analizowali najkorzystniejsze rozwiązania ewakuacji poszkodowanej osoby oraz utrwalali zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Podest ratowniczy, który znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki jest przydatny do prowadzenia akcji ratowniczej na samochodach ciężarowych, pociągach, samolotach i budynkach, czyli przy prowadzeniu akcji na wysokości. Jest to lekka oraz wytrzymała konstrukcja wykonana z aluminium.