Nietypowe zdarzenia kończą rok 2019.

Rok 2019 powoli dobiega końca. Za nami ponad 160 wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń. Oczywiście nie zabrakło wyjazdów z grupy ,,nietypowe”.  Ostatnie dwie akcje są tego najlepszym przykładem.

27 grudnia w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani do usunięcia założonego łańcucha na bramce wejściowej w jednym z budynków w naszej miejscowości. Niestety właściciel nie mógł sobie poradzić z przeszkodą i wezwano naszą jednostkę. Działania, które trwały około 20 minut polegały na ucięciu za pomocą nożyc do drutów łańcucha rowerowego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce wczoraj (29 grudnia) Po godzinie 13:20 do SKKP w Wieliczce napłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie na budowie budynku w miejscowości Zręczyce. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki oraz jeden zastęp z JRG Wieliczka. Gdy nasi druhowie dojechali na miejsce i rozpoznali sytuację okazało się, że właściciel dogrzewa płytę stropową piecykiem typu ,,trociak”. Ze względu na brak zagrożenia pożarowego odstąpiono od działań.  Pomimo, że cała sytuacja okazała się niegroźna, a zgłoszenie zakwalifikowano jak alarm fałszywy w dobrej wierze cieszy postawa osoby zgłaszającej, która zaalarmowała służby o  takim zdarzeniu.