Nikola Pijanowska w Rome Cup Rg2023 z tytułem MISS. Duży sukces młodej druhny z Gdowa!

Nikola Pijanowska to młoda druhna należąca już od kilku lat do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Gdowie. Nastolatka ma w swoim życiu dwie pasje. Jedna z nich to straż pożarna, natomiast druga to gimnastyka artystyczna.
W ostatnim czasie wzięła udział w ROME CUP RHYTHMIC GYMNASTICS. Jest to międzynarodowy turniej gimnastyki rytmicznej dla klubów, który odbywa się w Lido di Ostia, nadmorskiej wiosce gminy Roma Capitale we Włoszech. Pomimo ogromnego zaangażowania i woli walki nie zdobyła miejsca na podium lecz tuż poza nim. Młodej druhnie przypadł tytuł MISS ekspresji.
Nikola trenuje Olimpijską dyscyplinę sportową jaką jest gimnastyka artystyczna od 6 lat w klubie Diament Dobczyce Gimnastyka Artystyczna. Jak sama Nikola przyznaje: Jest to bardzo piękna, widowiskowa i wymagająca dyscyplina sportu.
Młoda druhna startowała na wielu zawodach: Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych. Stawała na podium zdobywając najwyższe miejsca. I to właśnie ta pasja zaprowadziła ją do zajęcia trzeciego miejsca na International Rhythmics Gimnastics Tournament Obuda Cup Budapest. We wrześniu 2023 roku wzięła udział w Master Class w Chorzowie. Gościem specjalnym była złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, srebrna i brązowa medalistka World Games, sześciokrotna wicemistrzyni świata, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy i dwukrotna złota medalistka Igrzysk Europejskich Linoy Ashram.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia: Morvai Tamas Robert. Archiwum prywatne