Podolany. Kolizja na drodze wojewódzkiej.

Wczoraj (06.05.2019)około godzin 14:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podolany na DW 966. Z naszej remizy do akcji wyjechały dwa zastępy. Dodatkowo na miejsce akcji udał się jeden zastęp z JRG w Wieliczce. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że na łuku drogi samochód osobowy uderzył w bariery. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu pojazdu z drogi oraz sorpcji rozlanych płynów. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Działania na miejscu trwały około 40 minut. Na miejscu obecna była również policja.

To 4 interwencja naszych druhów podczas długiego majowego weekendu. Oprócz w/w kolizji oraz wypadku w dniu 4 maja nasi druhowie  2 maja neutralizowali rozlaną substancję ropopochodną w Marszowicach. Dodatkowo w tym samym dniu odnotowaliśmy alarm fałszywy.