Rok 2020 w liczbach.

Styczeń to najlepszy czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w minionym roku. Oczywiście i my chcielibyśmy przypomnieć najważniejsze wydarzenia 2020 roku, który ze względu na panującą epidemię był zupełnie inny.
Rok 2020 był dla naszej jednostki jednym ze spokojniejszych od kilku lat. Licznik interwencji zatrzymał się przy 117 akcjach.
80 razy wyjeżdżaliśmy do miejscowych zdarzeniach takich jak: wypadki drogowe, kolizje, rozlane substancje ropopochodne, zabezpieczenia lądowisk dla LPR i wiele, wiele innych. Pomagaliśmy również w dostarczaniu żywności dla osób zarażonych COVID – 19 czy przebywających na kwarantannie. Swoje interwencje podejmowaliśmy zarówno na naszym terenie jak i po za nim.
23 razy uczestniczyliśmy w pożarach. Najczęściej wyjeżdżaliśmy do pożarów ściernisk czy bali słomy, ale zdarzały się również pożary sadzy w kominach, pożary kotłowni, transformatorów, domków letniskowych, budynków mieszalnych czy gospodarczych oraz wiele innych. Niestety ubiegły rok nie obył się bez wypadków śmiertelnych.
Ponadto odnotowaliśmy 8 alarmów fałszywych i 6 wyjazdów gospodarczych.