Szkolenie druhów z ratownictwa chemicznego.

W dniach od 2 września do 4 września br. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zostało przeprowadzone szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.
Celem szkolenia było przygotowanie strażaków-ratowników OSP do wykonywania zadań z ratownictwa chemicznego i ekologicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. To m.in. rozpoznanie i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyznaczenie strefy zagrożenia, ewakuacja poszkodowanych i zagrożonych osób, podjęcie próby identyfikacji zagrożenia, stawianie kurtyn wodnych, ograniczenie skutków wycieku substancji itp.
W szkoleniu udział wzięło dwóch strażaków z naszej jednostki oraz druhowie z  Woli Batorskiej,  Niepołomic oraz Kłaja.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadzili instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz strażacy z JRG 6 Kraków, którzy na co dzień wchodzą w skład Grupy Ratownictwa Chemicznego CBRN SGR CHEM "KRAKÓW-6".