Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gdowie poznały zasady udzielania pierwszej pomocy.

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie zorganizowano zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy dla uczniów. Zajęcia poprowadzili druhowie naszej jednostki: pielęgniarz -Zbigniew Szlachetka, ratownik medyczny – Grzegorz Dziedzic oraz student ratownictwa medycznego Mateusz Pijanowski.
W trakcie zajęć dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem jakimi dysponuje nasza jednostka. Druhowie przedstawili procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci dowiedziały się, jakie czynności ratownicze podjąć, jak wezwać prawidłowo służby ratownicze, jak udrożnić drogi oddechowe i sprawdzić oddech u poszkodowanego, jak poprawnie jak zbadać tętno i wykonać opatrunek czy jak poprawnie ustabilizować złamaną kończynę. Dodatkowo uczniowie zapoznali się ze sprzętem ratującym życie jakim jest defibratorem. Szkole Podstawowej dziękujemy za zaproszenie.