W nagrodę za aktywną działalność!

W listopadzie członkowie naszej Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z opiekunami gościli w Zagroda na Jędrzejkówce w Laskowej. To wyjątkowe miejsce, które wraz ze Skansenem jest skarbcem kultury regionu, miejscem gdzie można poczuć się jak dawniej i poznać sposoby na życie ludzi z ubiegłej epoki oraz doświadczyć tego jak radzono sobie z dostępną techniką, która pomagała w codziennej pracy. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Był słodki poczęstunek, a następnie wesoła integracja, zajęcia pt. „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie” - czyli jak bawiły się dawniej panny i kawalerowie na wsi w Andrzejki, dawne wróżby andrzejkowe (m.in lanie wosku), wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków poprzedzone opowieścią o piernikowej tradycji, odwiedziny w zagrodzie kózek-miniaturek, wizyta w zagrodzie leśnej – karmienie danieli, owiec kameruńskich, muflonów, wizyta w kreatywnej stodole - prezentacja prac w dawnym gospodarstwie, dawne zabawy przy muzyce ludowej i wiele, wiele innych.
Warsztaty w Zagroda na Jędrzejkówce były formą podziękowania i nagrody dla członków naszej Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za całoroczną działalność i zostały sfinansowane ze środków Rady sołeckiej Wsi Gdów i budżetu Gmina Gdów. Serdecznie dziękujemy!