Wypadek na granicy gmin.

W dniu wczorajszym (27.07.2019) kilka minut po godzinie 8:00 zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia drogowego na pograniczu gmin: Gdów oraz Biskupice. Do akcji z naszej jednostki zadysponowano samochód lekki ratownictwa technicznego. Dodatkowo z terenu gminy Biskupice zadysponowano zastępy z Łazan i Trąbek oraz  z JRG Wieliczka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, który właśnie wracał z pracy najechał na wypadek i do czasu przyjazdu służb zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która ostatecznie został zabrana przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego na dalsze badania do szpitala. Na czas działań występowały utrudnienia w ruchu. Akcja trwała blisko 60 minut.